Первомайський будинок дитячої та юнацької творчості Первомайської міської ради Харківської області

   





"М'ЯКА ІГРАШКА"

 

 

керівник БАЦМАН ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА

 

Увага!     Розклад занять гуртка на І семестр 2015-2016 навч. року:

 

              гр. № 1 - Вт. 16-00 - 19-00

                             Чт. 16-00 - 19-00

 

              гр. № 2 - Вт. 14-00 - 16-00

                             Чт. 14-00 - 16-00

 

              гр. №3 (на базе ЗОШ №7) - Пн. 15-00 - 17-00

                                                         Ср. 15-00 - 17-00

 

М'яка іграшка - це один з видів декоративно-прикладного мистецтва, в якому поєднуютьсярізні елементи рукоділля: шиття, вишивка, аплікація.

 

 Основна мета і завдання гуртка полягає в ознайомленні дітей із різними техніками виготовлення іграшок-сувенірів, в засвоєнні ними трудових умінь, навичок; в розвитку зацікавлення до мистецтва свого народу, його історії та традицій, естетичного смаку; в формуванні інформованості і практичної компетентності вихованців в обсязі, необхідному і достатньому для того, щоб займатися швацькою справою на авторському рівні (як за зразком, так і з елементами творчості).

До занять в гуртку залучаються діти  молодшого, середнього та старшого шкільного віку. У зв’язку з цим формуються різно-вікові групи. Групу №1 відвідують учні віком 12 – 16 років, групи №2, №3 відвідують учні віком 8 – 11 років.

Група №3 працює на базі ЗОШ № 7.

Програма розрахована на 6-годинне тижневе навантаження.

На заняттях гуртка діти накопичують практичний досвід виготовлення іграшок від простих до складних зразків. Вони знайомляться з різними видами тканин, їх властивостями, засвоюють способи з’єднання тканин і декоративного оформлення виробів. Виконання об’ємних іграшок дає уяву про форму моделей, її конструкцію, умовну трактовку образа тварин. В процесі навчання учні набувають практичних навичок у виготовленні шаблонів, читанні схем, підборі та розкрої текстильних матеріалів, пошитті  об’ємної іграшки та швейних виробів.Увесь навчальний процес має творчий і виховний характер. Діти вчаться проектувати і створювати свої іграшки та швейні вироби для практичного вжитку. Багато іграшок вихованці виконують індивідуально, що дає можливість розвитку творчого мислення, уміння самостійно працювати, та аналізувати свою роботу.

 Заняття цього гуртка, по-перше, доступні: невеликі клаптики тканини та голка з ниткою завжди під рукою. По-друге, вони викликають світлі почуття: радість створення, залучання до світу прекрасного в природі і мистецтві. По-третє, вони пізнавальні: допомагають краще пізнати та розглянути оточуючий світ. Пошивши іграшку, можна прикрасити інтер’єр, подарувати її.

 

На заняттях гуртка діти вчаться жити і працювати в колективі, для цього створюються всі умови. У групах концентруються сприятливі умови для занять, оскільки тут панує лад, згода, порядок і доброзичливе спілкування.

Прикрашаючи свої вироби, діти набувають певних естетичних смаків. Результат занять не лише конкретний – іграшки, але і невидимий для очей – розвиток тонкої спостережливості, просторової уяви, нестандартного мислення. Виховуються етичні якості: працьовитість, дисциплінованість, бажання працювати.

Вихованці гуртка беруть активну участь у виставках та конкурсах: "Енергофестиваль", "Наш пошук і творчість тобі Україна", "Молодь за здоровий спосіб життя", "Знай і люби свій край", "Новорічний подарунок", "Народна іграшка", "Таланти III тисячоліття", та ін..

Дуже багато дітей, працюючи в гуртку, знаходять себе в майбутній професії: після закінчення школи вони продовжують навчання з улюбленої справи в текстильному технікумі, інженерно-педагогічній академії, в педагогічному університеті, в швейних училищах міста Харківа.

Найактивніші  вихованці-випускники гуртка стали модельєрами, технологами, швеями (Горшеніна Т., Тернопол Н., Бацман М.,Рубан Н., Яковенко І., Якименко Г., Пушкарьова О. та ін..), або навчаються за спеціальністю швеї-кравця (Колодяжна А., Кохановська Я., Луценко М.).

 

Могут руки людей сделать чудо любое:

И по белому полю могут выткать цветы,

И по синему небу вышить сонце златое,

Чтобы стало побольше на земле красоты.

 

Мы возьмём в руки нить и простую тряпицу,

И немножко фантазии и волшебства –

И сошьём мы такое, что вам и не снилось…

Только чтобы жила на земле красота.