"ЮНІ ДРУЗІ ПРИРОДИ"

Керівник ОПІКУН КАТЕРИНА ВОЛОДИМИРІВНА

Основна мета гуртка: формування у школярів розуміння взаємозв”язку природних явищ, вироблення вмінь ведення фенологічних спостережень, виховання екологічно грамотної поведінки в природі.
У програмі заплановано використання різноманітних форм і методів подачі матеріалу: екскурсії,  акції, конкурси, практичні роботи.
Кожний розділ програми передбачає обов”язковий зв”язок теоретичних занять із безпосереднім спілкуванням з природою (проведення екскурсій, фенологічних спостережень, практичних робіт).

Практичні заняття на природі сприяють розвитку у юннатів практичних природоохоронних умінь, наприклад під час акції “Годівничка” юннати навчились самостійно виготовляти годівнички. Беручи участь в конкурсі “Новорічна композиція” гуртківці вчаться працювати з природним матеріалом, виготовлені ними композиції допомагають формувати у дітей не тільки естетичні поняття , а й бережливо ставитись до природи. Кожного року на початку весни проходить акція “Первоцвіти просять захисту”, виготовляють листівки, плакати на захист первоцвітів.

Під час занять у гуртку учні вчаться проводити прості фенологічні спостереження за змінами у природі і оформляти їх результати, збирати природний матеріал і формувати колекції, гербарії, розпізнавати рослини і тварини своєї місцевості, які вивчалися (у природі, колекціях), доглядати за тваринами живого кутка.

Гуртківці беруть активну участь у екологічних конкурсах, масових заходах. Окрім екскурсій та різних масових заходів, проводяться святкові дійства, приурочені релігійним та національним святам.